Как выбрать внешний диск. Внешний жесткий диск как выбрать самый подходящий. Какой внешний диск выбрать. Какой принтер выбрать. Какой выбрать лазерный принтер сегодня. Какой цветной принтер выбрать. Готовые программы на java. Изучаем java с нуля быстро. Как начать программировать на java. Бесплатные игры для планшетов android. Качественный samsung android планшет. Планшет android цена. Отдых в турции отели. Самый лучший отдых в турции. Отдых в турции отели цены. Wow дк гайд. Лучший wow фрост дк гайд. Wow дк танк гайд. Рабочие программы на языке python. Изучаем python с нуля. Язык python для начинающих. Бесплатые плагины для Joomla. Скачать joomla плагины бесплатно. Где скачать самые последние плагины на joomla.
Головна
Новини
Новини Володарщини
Інші новини
ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО COVID-19
ТУРИЗМ
Виступи. Інтерв’ю. Привітання
Військова служба за контрактом у Збройних Силах України
Доступ до публічної інформації
Звернення громадян
Економіка
Інвестиційно-привабливі об'єкти
Соціально-економічний розвиток
Закупівлі
Оголошення
Захист прав споживачів
Громадянське суспільство
Політичні партії
Програма співпраці
Громадські організації
Політично-консультативна рада
Громадське обговорення
ГРОМАДСЬКА РАДА
Склад ради
Положення та регламент
Документи
Новини
Відділ надання адміністративних послуг та державної реєстрації
Загальна інформація
Новини
Перелік послуг
Регуляторна політика
Планування регуляторної діяльності
Оприлюднення проектів регуляторних актів
Відстеження результативності
Здійснення регуляторної діяльності
Державна служба
Е-декларування
Конкурс "Кращий державний службовець"
Оголошення
Запобігання проявам корупції
ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО КОРУПЦІЮ
Інформація
Житлово-комунальне господарство
Сектор містобудування та архітектури
Реєстр містобудівних умов та обмежень
Інформація
Фінансове управління
Сфера земельних відносин
Сільське господарство
Управління соціального захисту населення
Цивільний захист та безпека життєдіяльності
Відділ культури
Служба у справах дітей та сім'ї
Молодь і спорт
Освіта
Володарське відділення поліції
Прийом громадян
Інформація
Управління Пенсійного фонду
Графіки прийому
Новини
Інформує Казначейство
Податкова служба
Управління юстиції
РАЦС
Юридичні консультації
ДВС
Методичні рекомендації
Державна реєстрація НПА
Володарське бюро правової допомоги
Охорона здоров'я
Моє село - краплиночка на карті
Служба 101. Володарський РС ДСНС
ЦЕНТР ПРОБАЦІЇ
Уповноважені органи з питань пробації
Інформація
Володарська районна філія Київського обласного центру зайнятості
Регіональний сервісний центр МВС
Взаємодія з правоохоронними органами
Протидія домашньому насильству
Європейська та Євроатлантична інтеграція України
Україна - НАТО
Європейська інтеграція України

АвторизаціяCільське господарство
Сертифікація насіння та садивного матеріалу
Четвер, 14 травня 2020, 08:51

Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва нагадує суб’єктам господарювання, що здійснюють  діяльність в сфері насінництва та розсадництва, про необхідність сертифікації насіння та садивного матеріалу.

            Сертифіковане насіння  генерації насіння, отримані від послідовного розмноження базового насіння. Сертифікований садивний матеріал багаторічних рослин безвірусні рослини сортів, клонів, отримані від розмноження базового садивного матеріалу і призначені для закладення промислових насаджень.

            Сертифікація насіння і садивного матеріалу комплекс заходів, спрямованих на визначення сортових і посівних якостей насіння та сортових і товарних якостей садивного матеріалу з метою документального підтвердження відповідності вимогам законодавства у сфері насінництва та розсадництва (Закон України «Про насіння і садивний матеріал»).

            Згідно «Порядку проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал» від 21 лютого 2017 р. № 97 процедура проведення сертифікації та видачі сертифікатів, що засвідчують сортові і посівні якості насіння або сортові і товарні якості садивного матеріалу,  передбачає:

 • подання заявки на проведення сертифікації;
 • розгляд заявки та прийняття рішення;
 • укладення договору про надання послуг з проведення сертифікації у сфері насінництва та розсадництва;
 • проведення польового оцінювання;
 • здійснення ділянкового (ґрунтового) та лабораторного сортового контролю;
 • відбір проб для проведення випробування;
 • проведення випробування;
 • проведення аналізу одержаних результатів і прийняття рішення щодо видачі відповідного сертифіката;
 • видача сертифіката.

            Сертифікат на насіння документ про відповідність, що засвідчує сортові або посівні якості насіння.

            Сертифікат на садивний матеріал документ про відповідність, що засвідчує сортові або товарні якості садивного матеріалу.

            Насіння і садивний матеріал вводяться в обіг після їх сертифікації. Сертифікати на насіння або сертифікати на садивний матеріал можуть бути видані, якщо:

 • насіння та/або садивний матеріал належить до сорту, занесеного до Реєстру сортів рослин України;
 • насіння за сортовими або посівними якостями відповідає вимогам законодавства у сфері насінництва та розсадництва;
 • садивний матеріал за сортовими або товарними якостями відповідає вимогам законодавства у сфері насінництва та розсадництва (ст.15 закону України «Про насіння і садивний матеріал»).

            Строк дії сертифіката, що засвідчує сортові якості насіння або садивного матеріалу, є необмеженим.

            Строк дії сертифіката, що засвідчує посівні якості насіння або товарні якості садивного матеріалу, становить:

 • на насіння озимих культур, перевіреного за життєздатністю, до закінчення сівби в поточному році;
 • на насіння озимих та ярих зернових культур  чотири місяці;
 • на насіння овочевих, баштанних, кормових культур до II категорії вісім місяців, III і наступних категорій  шість місяців;
 • на насіння кукурудзи, протруєної та затареної, один рік;
 • на насіння соняшнику, протруєного та затареного, чотири місяці;
 • на насіння цукрових буряків  шість місяців;
 • на насіння картоплі, затарене в мішки, п’ять днів, те, що затарене в ящичні піддони, 15 днів, насипом 30 днів («ПОРЯДОК проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал» від 21 лютого 2017 р. № 97).

            Отож, однією з головних умов для здійснення діяльності  в сфері насінництва  та  розсадництва є  сертифікація  насіння та садивного матеріалу.

С.Чубко головний спеціаліст ДПСС в Київській області

 
Майнові права в насінництві та розсадництві
Вівторок, 21 квітня 2020, 08:49

Фізичні особи-підприємці та юридичні особи, що планують в 2020 році виробляти насіння і садивний матеріал з метою подальшої реалізації, мають подати до Мінекономіки заяви щодо їх включення до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва. Однією з вимог включення є додержання майнових прав інтелектуальної власності на сорти рослин.

            Відповідно до ст. 39-1 Закону України «Про охорону прав на сорти рослин» майновим правом інтелектуальної власності на поширення сорту рослин є право його володільця на поширення сорту і на дозвіл чи заборону поширення сорту іншими особами, яке полягає в тому, що без дозволу власника свідоцтва про державну реєстрацію сорту рослин не можуть здійснюватися щодо посадкового матеріалу сорту такі дії: пропонування до продажу; продаж або інший комерційний обіг; зберігання для будь-яких перелічених вище цілей.

            Найбільш поширеною правовою формою дозволу використання сортів рослин у господарському обороті є ліцензійний договір на використання об’єкта права інтелектуальної власності. За ліцензійним договором власник сорту (ліцензіар) передає право на використання сорту іншій особі (ліцензіату), яка бере на себе зобов’язання вносити ліцензіару обумовлені договором платежі і здійснювати інші дії, передбачені договором з урахуванням вимог Цивільного кодексу України та іншого законодавства. У випадках, передбачених ліцензійним договором, може бути укладений субліцензійний договір, за яким ліцензіат надає іншій особі (субліцензіату) субліцензію на використання об’єкта права інтелектуальної власності. У цьому разі відповідальність перед ліцензіаром за дії субліцензіата несе ліцензіат, якщо інше не встановлено ліцензійним договором. Права на використання об’єкта права інтелектуальної власності та способи його використання, які не визначені у ліцензійному договорі, вважаються такими, що не надані ліцензіату. При укладанні ліцензійних договорів та договорів купівлі-продажу насіння і садивного матеріалу рослин певного сорту слід бути обережними. Варто пам’ятати, що відповідно до статті ст. 15 Закону України «Про насіння та садивний матеріал» насіння і садивний матеріал вводяться в обіг після їх сертифікації. Сертифікати на насіння або сертифікати на садивний матеріал можуть бути видані, якщо насіння або садивний матеріал належить до сорту, занесеного до Реєстру сортів рослин України. Аналогічні норми закріплені також і в ст. 38 Закону України «Про охорону прав на сорти рослин».

            Право на поширення сорту в Україні виникає з дня прийняття рішення про державну реєстрацію майнового права інтелектуальної власності на поширення сорту. Сорти, не внесені до Державного Реєстру сортів рослин України, забороняється поширювати в Україні, якщо інше не встановлено законом. Якщо за договором буде продано чи надано у використання насіння і садивний матеріал сорту рослини, яка не занесена до Державного Реєстру сортів рослин України, то такі договірні відносини можна вважати недійсними, якщо інше не встановлено законом.           Документом, що закріплює права на сорти рослин, є Патент на сорт рослин або Свідоцтво про державну реєстрацію сорту рослин. Строк чинності Патенту на сорт рослин становить 30 років, а щодо дерев та винограду – 35 років, що відліковуються з 1 січня року, наступного за роком державної реєстрації цих прав.

            СОРТ – це об’єкт інтелектуальної власності. Так, в 2019 році до Державного Реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні занесено 11533 сорти рослин. До Реєстру патентів, що містить сукупність офіційних відомостей щодо державної реєстрації майнових прав інтелектуальної власності на сорт рослин 6107 осіб зареєстровано володільцями Патентів. За 2016-2019 роки зареєстровано 4452 сорти рослин, занесено у Реєстр патентів на сорти рослин – 3413 авторів.

            Доступ до Реєстру сортів, придатних до поширення в Україні, є цілодобово вільним і безоплатним. Держателем Реєстру є Мінекономіки, яке забезпечує його ведення. Кожна фізична або юридична особа має право доступу до відомостей, які містить Державний Реєстр сортів рослин України, шляхом їх пошуку, перегляду, копіювання та друкування, отримання витягів.      Наразі в структурі Реєстру об’єднано 13 груп, а саме: виноград, декоративні та лікарські, плодові та ягідні, бобові, буряк, злаки, картопля, кормові, круп’яні, овочеві, олійні та прядивні, сільськогосподарські інші. До складу цих груп входять 332 ботанічні види. Станом на кінець 2019 року до Реєстру сортів рослин включено 11533 сорти, з них сорти вітчизняної селекції – 4874 – що становить 42 % та 6659 – іноземної – 58 %. По видовому складу рослин найбільше сортів внесених у реєстр – сільськогосподарські злаки – 4110 штук, що становить 36 %, далі овочеві культури – 2694 сорти – 23 %, олійні і прядивні – 2254 – 20 % плодові та ягідні – 548 сортів – 5 %, кормові – 483-4 %, бобові – 343, декоративні та лікарські – 308, що складають по 3 % та інші – в т. ч. круп’яні, картопля, виноград, лісові та інші – 793 сорти – 6 %.

Детальніше...
 
Інформує відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва Держпродспоживслужби в Київській області
Вівторок, 31 березня 2020, 09:29

Постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2020 року №239 затверджено ряд змін до ПКМУ № 215 від 16 березня 2020 р., що стосуються запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

            Однією із змін є те, що до 24 квітня 2020 р. заборонено роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення, крім торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом, засобами зв’язку за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.

            Також нагадуємо, що реалізація насіння та садивного матеріалу може проводитися тільки за наявності сертифікатів на насіння та садивний матеріал – стаття 12 ЗУ «Про насіння та садивний матеріал».

            При закупівлі насіння у постачальника разом з накладною обов’язково вимагайте «Довідку про сортові і посівні якості насіння» згідно ДСТУ 6006:2008, в яку на основі сертифікатів вносяться відомості про посівні якості насіння.  Довідка повинна зберігатися за місцем здійснення торгівлі та надаватися за першою вимогою покупця.

            Реалізація насіння, яке не забезпечене супровідними документами про їх походження та якість, забороняється! Такі дії тягнуть за собою накладення штрафу згідно зі статтею 1041 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

                                                                                                        С.Чубко, головний спеціаліст

 
Використання насіння сортів сільськогосподарських культур створених на основі генетично модифікованих організмів (ГМО)
Вівторок, 31 березня 2020, 09:25

Використання насіння сортів сільськогосподарських культур створених на основі генетично модифікованих організмів до їх державної реєстрації заборонено. На даний час, використання генетично модифікованих організмів регулюється Законом України «Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів». Цим законом передбачено заборону на промислове виробництво та введення в обіг ГМО, а також продукції, виробленої  із  застосуванням ГМО, до їх державної реєстрації (стаття 15) та ввезення  на  митну  територію України ГМО, а також продукції, виробленої із застосуванням ГМО, до їх державної реєстрації, за винятком таких, що призначені для науково-дослідних цілей або державних апробацій (випробовувань) (стаття 16). Сорти рослин із застосуванням ГМО, повинні відповідати вимогам біологічної та генетичної безпеки. Біологічна безпека, згідно з законом, полягає у відсутності негативного впливу на людину (в тому числі і на майбутні покоління), сільськогосподарські рослини і тварини, а також на інші живі організми. Генетична безпека передбачає відсутність неприродного та неконтрольованого впливу на геном людини, сільськогосподарських тварин та рослин, інші біологічні об’єкти.

Слід зазначити, що на сьогодні інформація про реєстрацію генетично модифікованих організмів сортів сільськогосподарських рослин у відкритій системі на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України відсутня. Тому, використання сортів сільськогосподарських культур, створених на основі генетично модифікованих організмів в відкритих системах є незаконним.

В зв’язку з вищевказаним, рекомендуємо перед придбанням насіння сільськогосподарських рослин обов’язково звернути увагу на наявність сортів, що пропонуються до реалізації, в Державному реєстрі сортів рослин придатних до поширення в Україні, перевірити наявність та чинність сертифікатів що засвідчують сортові та посівні якості насіння, звірити данні занесені до супровідних документів з даними що нанесені на етикетки якими марковано пакування з насінням.

Це дасть змогу в певній мірі пересвідчитись, що насіння яке ви купуєте не є генетично модифікованим, так як дія ЗУ «Про насіння і садивний матеріал» не поширюється на обіг насіння і садивного матеріалу генетично модифікованих організмів (рослин), і відповідно, вищеназвані документи, які передбачені даним законом, видаються лише на сорти рослин які не є генетично модифікованими.

Також, перевірити наявність ГМО в складі насіння, яке ви купуєте, можливо шляхом відбору проб від партій насіння та подальшої їх перевірки в лабораторіях акредитованих на визначення наявності або відсутності генетично модифікованих організмів.

Відбір проб від партій насіння (зерна) проводиться за Методикою відбирання проб насіння (зерна) для перевірки відповідності сорту критеріям заборони до поширення в Україні (затверджена Наказом Мінагрополітики України від 30.12.2008 N 907). Методика поширюється на призначене для сівби насіння сільськогосподарських культур, а також на товарне зерно. Методика не поширюється на насіння бавовнику, арахісу, буряку цукрового, картоплі, ефіроолійних, квіткових, лікарських рослин та декоративних порід.

Згідно методики, від партії насіння (зерна), уповноважені особи, щупами (циліндричними, конусними, мішковими) відбирають точкові проби розміри та кількість яких визначають, виходячи з розміру середньої проби, яку необхідно отримати та норм відбирання які зазначені в методиці.

Пересвідчившись в однорідності всіх точкових проб, їх об'єднують і ретельно перемішують. Якщо отримана проба за масою відповідає середній, її вважають такою. Якщо об’єднана проба більша то середню пробу виділяють з об'єднаної, послідовно зменшуючи її до розмірів згідно з графою 3 додатка А методики. Середню пробу вміщують у паперовий пакет або тканинну торбинку, заклеюють, зав'язують або зашивають і етикетують.

На випадок арбітражного аналізування насіння, призначеного для продажу, одночасно відбирають дублікат першої проби з позначкою "Дублікат". Зберігають її у тому ж самому приміщені, що й партію насіння або в аналогічних умовах.

Відбирання середніх проб оформляють актом у двох примірниках: один залишають власникові насіння, другий - супроводжує проби направлені в лабораторію для перевірки наявності чи відсутності ГМО.

Наголошуємо, статтею 18 Закону України «Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів» передбачено, що порушення вимог цього Закону і прийнятих на його основі нормативно-правових актів тягне за собою цивільну, адміністративну, дисциплінарну або кримінальну відповідальність згідно із законом. В тому числі відповідальність несуть особи, які винні у використанні незареєстрованих ГМО або продукції, отриманої з їх використанням (за винятком науково-дослідних цілей).

Головний спеціаліст відділу контролю в

сфері насінництва та розсадництва  

ГУ Держпродспоживслужби в Київській області                                                       С.М.Чубко  

 
Про виробництво сільськогосподарської продукції за 2019 рік
П'ятниця, 21 лютого 2020, 15:16

Рослинництво

Сільськогосподарськими підприємствами району проведена значна організаційна робота по підготовці та проведенню весняно-польових і збиральних робіт.

Вся посівна площа сільськогосподарських культур під урожай 2019 року становила 36972,45 га, з них:

озимі зернові посіяні на площі 8186,3 га, з них: озима пшениця – на площі 7139,3 га, ячмінь – на площі 1047,0 га;

ярі зернові і зернобобові посіяні на площі 13940,1 га;

технічні культури посіяні на площі 12941,85 га, з них цукровий буряк – на площі 2095,0 га;

овочеві культури (гарбузи столові) посіяні на площі 97 га;

кормова група культур посіяна на площі 1807,2 га.

Проведено комплекс збиральних робіт, валовий збір зерна склав 241207,1 т, що на 88224,1 т більше, ніж у минулому році, середня урожайність склала 41,8 ц/ га, що на 31 ц менше, ніж у минулому році.

В рамках проведення комплексу збиральних робіт:

озимої пшениці зібрано з площі 7139,3 га, намолочено 41730 т урожайністю 58,5 ц /га;

озимого ячменю зібрано з площі 1047 га, намолочено 5963,7 т зерна урожайністю 57 ц/га;

ярого ячменю зібрано з площі 2483,61 га, намолочено 12968,7 т урожайністю 52,2 ц/га;

гороху зібрано з площі 363,8 га, намолочено 1310,3 т урожайністю 36,0 ц/га;

вівса зібрано з площі 39,1 га, намолочено 86,3 т урожайністю 22,1 ц/га;

кукурудзи на зерно зібрано з площі 11292,4 га, намолочено 87724,0 т урожайністю 79,2 ц /га;

проса зібрано з площі посіву 37 га, намолочено зерна 127,9 т урожайністю 34,6 ц/га;

сої зібрано з площі 3308,85 га, намолочено зерна 7934,1 т урожайністю 24,0 ц/га;

соняшника зібрано з площі 4607,3 га, намолочено зерна 14780,3 т урожайностю 32,1 ц/га;

озимого ріпаку зібрано з площі 2572,7 га, намолочено 5586,9 т урожайністю 21,7 ц/га;

ярого ріпаку зібрано з площі 236,0 га намолочено зерна 558,2 т урожайністю 23,7 ц/га.

цукрового буряка зібрано з площі 2095,0 га, намолочено 84292,6 т урожайністю 402,4 ц/га.

Під урожай 2020 року посіяно озимих культур на зерно на загальній площі 7926 га, з них: озимої пшениці та тритикале – на площі 6606 га, озимого ячменю – на площі 1226 га, озимого ріпаку – на площі 94 га.

Господарствами району проведено підготовку грунту на площі 6309 га, звичайну зяблеву оранку - на площі 7021 га та глибоку зяблеву оранку - на площі 2122 га.

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 Наступна > Кінець >>

Сторінка 2 з 8