Головна
Новини
Новини Володарщини
Інші новини
ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО COVID-19
ВИБОРИ 2020
ТУРИЗМ
Виступи. Інтерв’ю. Привітання
Військова служба за контрактом у Збройних Силах України
Доступ до публічної інформації
Звернення громадян
Економіка
Інвестиційно-привабливі об'єкти
Соціально-економічний розвиток
Закупівлі
Оголошення
Захист прав споживачів
Громадянське суспільство
Політичні партії
Програма співпраці
Громадські організації
Політично-консультативна рада
Громадське обговорення
ГРОМАДСЬКА РАДА
Склад ради
Положення та регламент
Документи
Новини
Відділ надання адміністративних послуг та державної реєстрації
Загальна інформація
Новини
Перелік послуг
Регуляторна політика
Планування регуляторної діяльності
Оприлюднення проектів регуляторних актів
Відстеження результативності
Здійснення регуляторної діяльності
Державна служба
Е-декларування
Конкурс "Кращий державний службовець"
Оголошення
Запобігання проявам корупції
ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО КОРУПЦІЮ
Інформація
Житлово-комунальне господарство
Сектор містобудування та архітектури
Реєстр містобудівних умов та обмежень
Інформація
Документи
Фінансове управління
Сфера земельних відносин
Сільське господарство
Управління соціального захисту населення
Цивільний захист та безпека життєдіяльності
Відділ культури
Служба у справах дітей та сім'ї
Молодь і спорт
Освіта
Володарське відділення поліції
Прийом громадян
Інформація
Управління Пенсійного фонду
Графіки прийому
Новини
Інформує Казначейство
Податкова служба
Управління юстиції
РАЦС
Юридичні консультації
ДВС
Методичні рекомендації
Державна реєстрація НПА
Володарське бюро правової допомоги
Охорона здоров'я
Моє село - краплиночка на карті
Служба 101. Володарський РС ДСНС
ЦЕНТР ПРОБАЦІЇ
Уповноважені органи з питань пробації
Інформація
Володарська районна філія Київського обласного центру зайнятості
Регіональний сервісний центр МВС
Взаємодія з правоохоронними органами
Протидія домашньому насильству
Європейська та Євроатлантична інтеграція України
Україна - НАТО
Європейська інтеграція України

АвторизаціяCільське господарство
УВАГА! Поширюється небезпечний шкідник кукурудзи західний кукурудзяний жук
Вівторок, 09 червня 2020, 13:56

 На сьогодні аграрії продовжують слідкувати за вегетацією пізніх зернових і технічних культур. Основною культурою без перебільшень можна назвати кукурудзу, яку висівають на великих площах і дуже часто застосовують у монокультурному вирощуванні. За твердженнями технологів у поточному році на територію України продовжує поширення небезпечний шкідник посівів кукурудзи, який входить до переліку карантинних шкідників України. Іноземний гість носить назву західний кукурудзяний жук.

Західний кукурудзяний жук є одним із найнебезпечніших шкідників кукурудзи. Живиться на рослинах кукурудзи, а за відсутності їх також може живитись коріннями деяких злакових трав, але тоді вони нездатні повноцінно розвиватись. Західний кукурудзяний жук схожий на колорадського, але менший. Доросла комаха (імаго) має розміри 2,2-6,8 мм. Тіло видовжене, жовтувато-коричневе. На надкрилах проходять 3 темні поздовжні смуги на жовтувато-зеленому фоні, які в самців можуть зливат Шкодять як личинки, так і жуки. Жуки пошкоджують волоть, листя, іноді обгризають молоді качани. При живленні жука на генеративних органах зменшується кількість зерен в качані, а в результаті цього падає врожайність.

Личинки живляться корінням кукурудзи, що призводить до значного зменшення кореневої маси та полягання рослин кукурудзи, за якого неможливий механізований збір урожаю. Жуки та личинки є переносниками збудників грибкових, бактеріальних, вірусних захворювань кукурудзи.

Пошкоджені рослини жовтіють, відстають в рості, в’януть, а молоді нерідко гинуть. Дорослі рослини під час сильних вітрів та дощів легко полягають, і стебло набуває форми «гусячої шиї». А повністю знищити рослину може двадцять личинок.

Найбільша шкoдoчиннicть зaxідного кукурудзяного жука проявляється на тих полях, де відсутня сівозміна. При беззмінному вирощуванні кукурудзи щільність популяції цього шкідника значно зростає.Разом з тим на уражених карнтинним шкідником ділянках необхідно провести глибоку оранку, слідкувати за дотримання сівозміни, висівати сорти та гібриди, стійкі до пошкодження західним кукурудзяним жуком та провести обробку інсектицидами. Протягом наступних 3 років забороняється висівати кукурудзу на полях, де виявлено західного кукурудзяного жука.

У разі виявлення шкідника повідомляти: Управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби в Київській області.

 
До уваги суб’єктів насінництва та розсадництва
Четвер, 04 червня 2020, 09:32

Сертифікація: попереднє польове оцінювання

         Однією з головних умов для здійснення діяльності  в сфері насінництва  та  розсадництва є  сертифікація  насіння та садивного матеріалу. Невід’ємним заходом сертифікації є попереднє польове оцінювання насінницьких посівів.

            Процедуру проведення сертифікації, в тому числі сортової, визначає «Порядок проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2017 р. № 97. Згідно з пунктом 10 цього Порядку суб’єкт насінництва та розсадництва подає до органу із сертифікації або його підрозділу за місцезнаходженням посіву заявку на визначення сортових якостей насіння.

            При попередньому польовому оцінюванні насінницьких посівів м’якої і твердої пшениці, ячменю, жита, тритикале, вівса, рису, проса та гречки уточнюють відомості надані виробником насіння при поданні заявок. При перевірці документів на висіяне насіння (сертифікатів, атестатів, свідоцтв та ін.) представлені дані звіряють з даними, зазначеними на етикетках від пакувань (мішків, контейнерів) відповідних партій. При цьому звертають увагу на походження насіння та законність його отримання. Кожен заявлений посів обстежують у натурі для підтвердження ідентичності сорту, перевіряють дотримання вимог технології виробництва насіння (попередники, межі посіву, просторова ізоляція, розмежування і т.д.), а також ступінь засміченості посіву бур’янами (карантинними, важковідокремлюваними, злісними), важковідокремлюваними культурами, ураженості хворобами і пошкодженості шкідниками. Ідентифікуючи сорт безпосередньо у полі за комплексом сортовирізняльних ознак, що проявляються у період колосіння (викидання волоті)–цвітіння, досліджують не менше 100 рослин, відібраних без вибору з різних місць посіву, порівнюючи їх з офіційним описом сорту за шістьма ознаками. Ідентифікація сорту проводиться аудитором із сертифікації (агрономом-інспектором) безпосередньо на полі. Результати попереднього обстеження та виявлені можливі недоліки агроном-інспектор відображає у акті попереднього інспектування встановленої форми, в якому робить (за необхідності) припис із зазначенням терміну усунення наявних недоліків. Якщо зауваження агронома-інспектора враховано та вчасно здійснено всі необхідні заходи, посів вважається придатним для остаточного інспектування.

            Оскільки період колосіння (викидання волоті)–цвітіння по часу досить обмежений, зволікання з проведенням цього заходу може привести до фальсифікації з визначення сортової чистоти посіву.

            Роботи з визначення сортових якостей насіння і садивного матеріалу (польове оцінювання) категорій добазового і базового насіння та категорій вихідного і базового садивного матеріалу проводить виключно аудитор із сертифікації (агроном-інспектор), який є посадовою особою центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну аграрну політику, чи державного підприємства, установи, організації, що входить до сфери його управління, а роботи із визначення сортових якостей інших категорій можуть проводити будь-які аудитори із сертифікації (агрономи-інспектори), за умови вибіркового оцінювання таких робіт аудитором із сертифікації (агрономом-інспектором), який є посадовою особою відповідного центрального органу виконавчої влади чи державного підприємства, установи, організації, що входить до сфери управління такого органу. Аудитори із сертифікації (агрономи-інспектори) несуть відповідальність за результати та якість своєї роботи у сфері насінництва та розсадництва згідно з чинним законодавством. За результатами проведення сертифікації видаються сертифікати, що засвідчують сортові або посівні якості насіння, чи сертифікати, що засвідчують сортові або товарні якості садивного матеріалу, що дозволяє вводити в обіг насіння і садивний матеріал.

НАГАДУЄМО, що польове оцінювання мають право проводити виключно аудитори із сертифікації (агрономи-інспектори), які мають відповідне посвідчення та включені до Реєстру аудиторів із сертифікації. Реєстр розміщено на сайті https://agro.me.gov.ua/ua/file-storage/reyestr-auditoriv-iz-sertifikaciyi-agronomiv-inspektoriv .

           

С.Чубко головний спеціаліст                                                                                                                                               ДПСС в Київській області

 
Захист бджіл від хімічного токсикозу
П'ятниця, 22 травня 2020, 08:30

Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області нагадує сільгоспвиробникам, які застосовують хімічні засоби захисту рослин під час цвітіння медоносних рослин, що згідно статті 37 Закону України «Про бджільництво», вони зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані 10 км від оброблених площ письмовим повідомленням, а також по радіо чи через місцеву пресу.

При цьому повідомити точну дату обробки, територію і культури, що будуть оброблятися, назву препарату, форми і методи його застосування, ступінь і строки дії токсичності препарату і вказівку щодо строку ізолювання бджіл.

Власники пасік повинні обов’язково зареєструватись в сільській раді, на території якої вони знаходяться, своєчасно інформувати сільські ради та сусідні господарства про місця перебування своїх пасік на стаціонарі і при перевозках.

Після одержання повідомлення про майбутню хімічну обробку, бджоляр повинен до її початку вивезти пасіку в безпечне місце або ізолювати бджіл у вуликах на термін, передбачений обмеженнями при застосуванні конкретних пестицидів. Акцентується увага на необхідності прийняття мір по охороні бджіл від можливого отруєння.

На тарних етикетках пестицидів і агрохімікатів в обов’язковому порядку повинні бути вказані номери державної реєстрації цих засобів, а також інформація про клас небезпечності для бджіл ( «небезпечний для бджіл» або «безпечний для бджіл»).

Обробку нектароносів проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові та вечірні години. Допускається проведення їх в денний час, в похмуру прохолодну погоду, коли бджоли не вилітають із вулика.

Для попередження зносу пестицидів, хімічну обробку рослин проводять при швидкості вітру 3 м/с (для дрібнокапельного) і 4 м/с (для крупнокапельного обприскування), при застосуванні аерозолю швидкість вітру не повинна перевищувати 2 м/с.

Висота польоту літака повинна бути мінімальною. На кордонах ділянок, оброблених пестицидами, повинні бути виставлені знаки безпеки на відстані у межах видимості від одного знаку до другого, які повинні контрастно виділятися на навколишньому фоні.

Знаки прибирають тільки після закінчення встановлених строків очікування.

Строки ізоляції бджолиних сімей залежать від ступеня токсичності і періоду збереження активності пестицидів на рослинах. Вони можуть збільшуватися на 1-2 дні при пониженні температури і збільшенні вологості повітря відносно прийнятих норм в даній зоні. Більшість пестицидів втрачають свою токсичність і стають безпечними для бджіл через 1-3 доби після обробки рослин і невелика група – через 5-7днів. Найбільш небезпечною групою, що викликають порушення травлення у бджіл, а інколи і загибель всіх сімей на пасіці є інсектициди, доведено що приблизно в 95% випадках, а гербіциди в 4% випадках і 1% приходиться на інші групи пестицидів.

Юридичні та фізичні особи, які проводять діяльність, що впливає або може вплинути на стан бджіл, зобов’язані забезпечити їх охорону, дотримуватися діючих нормативно-правових актів, що передбачають охорону бджіл від отруєння. В Україні діє Інструкція по профілактиці отруєння бджіл пестицидами. Згідно статті 38 Закону України «Про бджільництво» відповідальність за порушення законодавства в галузі бджільництва несуть особи, винні у неповідомленні (приховуванні) або наданні неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин.

Таким чином, правильний вибір пестицидів, виконання всіх технічних та санітарних норм має виняткове значення для попередження отруєння бджіл.

Головний спеціаліст                                               В.ЯСІНСЬКИЙ

 
Сертифікація насіння та садивного матеріалу
Четвер, 14 травня 2020, 08:51

Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва нагадує суб’єктам господарювання, що здійснюють  діяльність в сфері насінництва та розсадництва, про необхідність сертифікації насіння та садивного матеріалу.

            Сертифіковане насіння  генерації насіння, отримані від послідовного розмноження базового насіння. Сертифікований садивний матеріал багаторічних рослин безвірусні рослини сортів, клонів, отримані від розмноження базового садивного матеріалу і призначені для закладення промислових насаджень.

            Сертифікація насіння і садивного матеріалу комплекс заходів, спрямованих на визначення сортових і посівних якостей насіння та сортових і товарних якостей садивного матеріалу з метою документального підтвердження відповідності вимогам законодавства у сфері насінництва та розсадництва (Закон України «Про насіння і садивний матеріал»).

            Згідно «Порядку проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал» від 21 лютого 2017 р. № 97 процедура проведення сертифікації та видачі сертифікатів, що засвідчують сортові і посівні якості насіння або сортові і товарні якості садивного матеріалу,  передбачає:

 • подання заявки на проведення сертифікації;
 • розгляд заявки та прийняття рішення;
 • укладення договору про надання послуг з проведення сертифікації у сфері насінництва та розсадництва;
 • проведення польового оцінювання;
 • здійснення ділянкового (ґрунтового) та лабораторного сортового контролю;
 • відбір проб для проведення випробування;
 • проведення випробування;
 • проведення аналізу одержаних результатів і прийняття рішення щодо видачі відповідного сертифіката;
 • видача сертифіката.

            Сертифікат на насіння документ про відповідність, що засвідчує сортові або посівні якості насіння.

            Сертифікат на садивний матеріал документ про відповідність, що засвідчує сортові або товарні якості садивного матеріалу.

            Насіння і садивний матеріал вводяться в обіг після їх сертифікації. Сертифікати на насіння або сертифікати на садивний матеріал можуть бути видані, якщо:

 • насіння та/або садивний матеріал належить до сорту, занесеного до Реєстру сортів рослин України;
 • насіння за сортовими або посівними якостями відповідає вимогам законодавства у сфері насінництва та розсадництва;
 • садивний матеріал за сортовими або товарними якостями відповідає вимогам законодавства у сфері насінництва та розсадництва (ст.15 закону України «Про насіння і садивний матеріал»).

            Строк дії сертифіката, що засвідчує сортові якості насіння або садивного матеріалу, є необмеженим.

            Строк дії сертифіката, що засвідчує посівні якості насіння або товарні якості садивного матеріалу, становить:

 • на насіння озимих культур, перевіреного за життєздатністю, до закінчення сівби в поточному році;
 • на насіння озимих та ярих зернових культур  чотири місяці;
 • на насіння овочевих, баштанних, кормових культур до II категорії вісім місяців, III і наступних категорій  шість місяців;
 • на насіння кукурудзи, протруєної та затареної, один рік;
 • на насіння соняшнику, протруєного та затареного, чотири місяці;
 • на насіння цукрових буряків  шість місяців;
 • на насіння картоплі, затарене в мішки, п’ять днів, те, що затарене в ящичні піддони, 15 днів, насипом 30 днів («ПОРЯДОК проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал» від 21 лютого 2017 р. № 97).

            Отож, однією з головних умов для здійснення діяльності  в сфері насінництва  та  розсадництва є  сертифікація  насіння та садивного матеріалу.

С.Чубко головний спеціаліст ДПСС в Київській області

 
Майнові права в насінництві та розсадництві
Вівторок, 21 квітня 2020, 08:49

Фізичні особи-підприємці та юридичні особи, що планують в 2020 році виробляти насіння і садивний матеріал з метою подальшої реалізації, мають подати до Мінекономіки заяви щодо їх включення до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва. Однією з вимог включення є додержання майнових прав інтелектуальної власності на сорти рослин.

            Відповідно до ст. 39-1 Закону України «Про охорону прав на сорти рослин» майновим правом інтелектуальної власності на поширення сорту рослин є право його володільця на поширення сорту і на дозвіл чи заборону поширення сорту іншими особами, яке полягає в тому, що без дозволу власника свідоцтва про державну реєстрацію сорту рослин не можуть здійснюватися щодо посадкового матеріалу сорту такі дії: пропонування до продажу; продаж або інший комерційний обіг; зберігання для будь-яких перелічених вище цілей.

            Найбільш поширеною правовою формою дозволу використання сортів рослин у господарському обороті є ліцензійний договір на використання об’єкта права інтелектуальної власності. За ліцензійним договором власник сорту (ліцензіар) передає право на використання сорту іншій особі (ліцензіату), яка бере на себе зобов’язання вносити ліцензіару обумовлені договором платежі і здійснювати інші дії, передбачені договором з урахуванням вимог Цивільного кодексу України та іншого законодавства. У випадках, передбачених ліцензійним договором, може бути укладений субліцензійний договір, за яким ліцензіат надає іншій особі (субліцензіату) субліцензію на використання об’єкта права інтелектуальної власності. У цьому разі відповідальність перед ліцензіаром за дії субліцензіата несе ліцензіат, якщо інше не встановлено ліцензійним договором. Права на використання об’єкта права інтелектуальної власності та способи його використання, які не визначені у ліцензійному договорі, вважаються такими, що не надані ліцензіату. При укладанні ліцензійних договорів та договорів купівлі-продажу насіння і садивного матеріалу рослин певного сорту слід бути обережними. Варто пам’ятати, що відповідно до статті ст. 15 Закону України «Про насіння та садивний матеріал» насіння і садивний матеріал вводяться в обіг після їх сертифікації. Сертифікати на насіння або сертифікати на садивний матеріал можуть бути видані, якщо насіння або садивний матеріал належить до сорту, занесеного до Реєстру сортів рослин України. Аналогічні норми закріплені також і в ст. 38 Закону України «Про охорону прав на сорти рослин».

            Право на поширення сорту в Україні виникає з дня прийняття рішення про державну реєстрацію майнового права інтелектуальної власності на поширення сорту. Сорти, не внесені до Державного Реєстру сортів рослин України, забороняється поширювати в Україні, якщо інше не встановлено законом. Якщо за договором буде продано чи надано у використання насіння і садивний матеріал сорту рослини, яка не занесена до Державного Реєстру сортів рослин України, то такі договірні відносини можна вважати недійсними, якщо інше не встановлено законом.           Документом, що закріплює права на сорти рослин, є Патент на сорт рослин або Свідоцтво про державну реєстрацію сорту рослин. Строк чинності Патенту на сорт рослин становить 30 років, а щодо дерев та винограду – 35 років, що відліковуються з 1 січня року, наступного за роком державної реєстрації цих прав.

            СОРТ – це об’єкт інтелектуальної власності. Так, в 2019 році до Державного Реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні занесено 11533 сорти рослин. До Реєстру патентів, що містить сукупність офіційних відомостей щодо державної реєстрації майнових прав інтелектуальної власності на сорт рослин 6107 осіб зареєстровано володільцями Патентів. За 2016-2019 роки зареєстровано 4452 сорти рослин, занесено у Реєстр патентів на сорти рослин – 3413 авторів.

            Доступ до Реєстру сортів, придатних до поширення в Україні, є цілодобово вільним і безоплатним. Держателем Реєстру є Мінекономіки, яке забезпечує його ведення. Кожна фізична або юридична особа має право доступу до відомостей, які містить Державний Реєстр сортів рослин України, шляхом їх пошуку, перегляду, копіювання та друкування, отримання витягів.      Наразі в структурі Реєстру об’єднано 13 груп, а саме: виноград, декоративні та лікарські, плодові та ягідні, бобові, буряк, злаки, картопля, кормові, круп’яні, овочеві, олійні та прядивні, сільськогосподарські інші. До складу цих груп входять 332 ботанічні види. Станом на кінець 2019 року до Реєстру сортів рослин включено 11533 сорти, з них сорти вітчизняної селекції – 4874 – що становить 42 % та 6659 – іноземної – 58 %. По видовому складу рослин найбільше сортів внесених у реєстр – сільськогосподарські злаки – 4110 штук, що становить 36 %, далі овочеві культури – 2694 сорти – 23 %, олійні і прядивні – 2254 – 20 % плодові та ягідні – 548 сортів – 5 %, кормові – 483-4 %, бобові – 343, декоративні та лікарські – 308, що складають по 3 % та інші – в т. ч. круп’яні, картопля, виноград, лісові та інші – 793 сорти – 6 %.

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Наступна > Кінець >>

Сторінка 3 з 9