Головна
Новини
Новини Володарщини
Інші новини
ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО COVID-19
ВИБОРИ 2020
ТУРИЗМ
Виступи. Інтерв’ю. Привітання
Військова служба за контрактом у Збройних Силах України
Доступ до публічної інформації
Звернення громадян
Економіка
Інвестиційно-привабливі об'єкти
Соціально-економічний розвиток
Закупівлі
Оголошення
Захист прав споживачів
Громадянське суспільство
Політичні партії
Програма співпраці
Громадські організації
Політично-консультативна рада
Громадське обговорення
ГРОМАДСЬКА РАДА
Склад ради
Положення та регламент
Документи
Новини
Відділ надання адміністративних послуг та державної реєстрації
Загальна інформація
Новини
Перелік послуг
Регуляторна політика
Планування регуляторної діяльності
Оприлюднення проектів регуляторних актів
Відстеження результативності
Здійснення регуляторної діяльності
Державна служба
Е-декларування
Конкурс "Кращий державний службовець"
Оголошення
Запобігання проявам корупції
ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО КОРУПЦІЮ
Інформація
Житлово-комунальне господарство
Сектор містобудування та архітектури
Реєстр містобудівних умов та обмежень
Інформація
Документи
Фінансове управління
Сфера земельних відносин
Сільське господарство
Управління соціального захисту населення
Цивільний захист та безпека життєдіяльності
Відділ культури
Служба у справах дітей та сім'ї
Молодь і спорт
Освіта
Володарське відділення поліції
Прийом громадян
Інформація
Управління Пенсійного фонду
Графіки прийому
Новини
Інформує Казначейство
Податкова служба
Управління юстиції
РАЦС
Юридичні консультації
ДВС
Методичні рекомендації
Державна реєстрація НПА
Володарське бюро правової допомоги
Охорона здоров'я
Моє село - краплиночка на карті
Служба 101. Володарський РС ДСНС
ЦЕНТР ПРОБАЦІЇ
Уповноважені органи з питань пробації
Інформація
Володарська районна філія Київського обласного центру зайнятості
Регіональний сервісний центр МВС
Взаємодія з правоохоронними органами
Протидія домашньому насильству
Європейська та Євроатлантична інтеграція України
Україна - НАТО
Європейська інтеграція України

АвторизаціяCільське господарство
Інформує відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва Держпродспоживслужби в Київській області
Вівторок, 31 березня 2020, 09:29

Постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2020 року №239 затверджено ряд змін до ПКМУ № 215 від 16 березня 2020 р., що стосуються запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

            Однією із змін є те, що до 24 квітня 2020 р. заборонено роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення, крім торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом, засобами зв’язку за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.

            Також нагадуємо, що реалізація насіння та садивного матеріалу може проводитися тільки за наявності сертифікатів на насіння та садивний матеріал – стаття 12 ЗУ «Про насіння та садивний матеріал».

            При закупівлі насіння у постачальника разом з накладною обов’язково вимагайте «Довідку про сортові і посівні якості насіння» згідно ДСТУ 6006:2008, в яку на основі сертифікатів вносяться відомості про посівні якості насіння.  Довідка повинна зберігатися за місцем здійснення торгівлі та надаватися за першою вимогою покупця.

            Реалізація насіння, яке не забезпечене супровідними документами про їх походження та якість, забороняється! Такі дії тягнуть за собою накладення штрафу згідно зі статтею 1041 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

                                                                                                        С.Чубко, головний спеціаліст

 
Використання насіння сортів сільськогосподарських культур створених на основі генетично модифікованих організмів (ГМО)
Вівторок, 31 березня 2020, 09:25

Використання насіння сортів сільськогосподарських культур створених на основі генетично модифікованих організмів до їх державної реєстрації заборонено. На даний час, використання генетично модифікованих організмів регулюється Законом України «Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів». Цим законом передбачено заборону на промислове виробництво та введення в обіг ГМО, а також продукції, виробленої  із  застосуванням ГМО, до їх державної реєстрації (стаття 15) та ввезення  на  митну  територію України ГМО, а також продукції, виробленої із застосуванням ГМО, до їх державної реєстрації, за винятком таких, що призначені для науково-дослідних цілей або державних апробацій (випробовувань) (стаття 16). Сорти рослин із застосуванням ГМО, повинні відповідати вимогам біологічної та генетичної безпеки. Біологічна безпека, згідно з законом, полягає у відсутності негативного впливу на людину (в тому числі і на майбутні покоління), сільськогосподарські рослини і тварини, а також на інші живі організми. Генетична безпека передбачає відсутність неприродного та неконтрольованого впливу на геном людини, сільськогосподарських тварин та рослин, інші біологічні об’єкти.

Слід зазначити, що на сьогодні інформація про реєстрацію генетично модифікованих організмів сортів сільськогосподарських рослин у відкритій системі на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України відсутня. Тому, використання сортів сільськогосподарських культур, створених на основі генетично модифікованих організмів в відкритих системах є незаконним.

В зв’язку з вищевказаним, рекомендуємо перед придбанням насіння сільськогосподарських рослин обов’язково звернути увагу на наявність сортів, що пропонуються до реалізації, в Державному реєстрі сортів рослин придатних до поширення в Україні, перевірити наявність та чинність сертифікатів що засвідчують сортові та посівні якості насіння, звірити данні занесені до супровідних документів з даними що нанесені на етикетки якими марковано пакування з насінням.

Це дасть змогу в певній мірі пересвідчитись, що насіння яке ви купуєте не є генетично модифікованим, так як дія ЗУ «Про насіння і садивний матеріал» не поширюється на обіг насіння і садивного матеріалу генетично модифікованих організмів (рослин), і відповідно, вищеназвані документи, які передбачені даним законом, видаються лише на сорти рослин які не є генетично модифікованими.

Також, перевірити наявність ГМО в складі насіння, яке ви купуєте, можливо шляхом відбору проб від партій насіння та подальшої їх перевірки в лабораторіях акредитованих на визначення наявності або відсутності генетично модифікованих організмів.

Відбір проб від партій насіння (зерна) проводиться за Методикою відбирання проб насіння (зерна) для перевірки відповідності сорту критеріям заборони до поширення в Україні (затверджена Наказом Мінагрополітики України від 30.12.2008 N 907). Методика поширюється на призначене для сівби насіння сільськогосподарських культур, а також на товарне зерно. Методика не поширюється на насіння бавовнику, арахісу, буряку цукрового, картоплі, ефіроолійних, квіткових, лікарських рослин та декоративних порід.

Згідно методики, від партії насіння (зерна), уповноважені особи, щупами (циліндричними, конусними, мішковими) відбирають точкові проби розміри та кількість яких визначають, виходячи з розміру середньої проби, яку необхідно отримати та норм відбирання які зазначені в методиці.

Пересвідчившись в однорідності всіх точкових проб, їх об'єднують і ретельно перемішують. Якщо отримана проба за масою відповідає середній, її вважають такою. Якщо об’єднана проба більша то середню пробу виділяють з об'єднаної, послідовно зменшуючи її до розмірів згідно з графою 3 додатка А методики. Середню пробу вміщують у паперовий пакет або тканинну торбинку, заклеюють, зав'язують або зашивають і етикетують.

На випадок арбітражного аналізування насіння, призначеного для продажу, одночасно відбирають дублікат першої проби з позначкою "Дублікат". Зберігають її у тому ж самому приміщені, що й партію насіння або в аналогічних умовах.

Відбирання середніх проб оформляють актом у двох примірниках: один залишають власникові насіння, другий - супроводжує проби направлені в лабораторію для перевірки наявності чи відсутності ГМО.

Наголошуємо, статтею 18 Закону України «Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів» передбачено, що порушення вимог цього Закону і прийнятих на його основі нормативно-правових актів тягне за собою цивільну, адміністративну, дисциплінарну або кримінальну відповідальність згідно із законом. В тому числі відповідальність несуть особи, які винні у використанні незареєстрованих ГМО або продукції, отриманої з їх використанням (за винятком науково-дослідних цілей).

Головний спеціаліст відділу контролю в

сфері насінництва та розсадництва  

ГУ Держпродспоживслужби в Київській області                                                       С.М.Чубко  

 
Про виробництво сільськогосподарської продукції за 2019 рік
П'ятниця, 21 лютого 2020, 15:16

Рослинництво

Сільськогосподарськими підприємствами району проведена значна організаційна робота по підготовці та проведенню весняно-польових і збиральних робіт.

Вся посівна площа сільськогосподарських культур під урожай 2019 року становила 36972,45 га, з них:

озимі зернові посіяні на площі 8186,3 га, з них: озима пшениця – на площі 7139,3 га, ячмінь – на площі 1047,0 га;

ярі зернові і зернобобові посіяні на площі 13940,1 га;

технічні культури посіяні на площі 12941,85 га, з них цукровий буряк – на площі 2095,0 га;

овочеві культури (гарбузи столові) посіяні на площі 97 га;

кормова група культур посіяна на площі 1807,2 га.

Проведено комплекс збиральних робіт, валовий збір зерна склав 241207,1 т, що на 88224,1 т більше, ніж у минулому році, середня урожайність склала 41,8 ц/ га, що на 31 ц менше, ніж у минулому році.

В рамках проведення комплексу збиральних робіт:

озимої пшениці зібрано з площі 7139,3 га, намолочено 41730 т урожайністю 58,5 ц /га;

озимого ячменю зібрано з площі 1047 га, намолочено 5963,7 т зерна урожайністю 57 ц/га;

ярого ячменю зібрано з площі 2483,61 га, намолочено 12968,7 т урожайністю 52,2 ц/га;

гороху зібрано з площі 363,8 га, намолочено 1310,3 т урожайністю 36,0 ц/га;

вівса зібрано з площі 39,1 га, намолочено 86,3 т урожайністю 22,1 ц/га;

кукурудзи на зерно зібрано з площі 11292,4 га, намолочено 87724,0 т урожайністю 79,2 ц /га;

проса зібрано з площі посіву 37 га, намолочено зерна 127,9 т урожайністю 34,6 ц/га;

сої зібрано з площі 3308,85 га, намолочено зерна 7934,1 т урожайністю 24,0 ц/га;

соняшника зібрано з площі 4607,3 га, намолочено зерна 14780,3 т урожайностю 32,1 ц/га;

озимого ріпаку зібрано з площі 2572,7 га, намолочено 5586,9 т урожайністю 21,7 ц/га;

ярого ріпаку зібрано з площі 236,0 га намолочено зерна 558,2 т урожайністю 23,7 ц/га.

цукрового буряка зібрано з площі 2095,0 га, намолочено 84292,6 т урожайністю 402,4 ц/га.

Під урожай 2020 року посіяно озимих культур на зерно на загальній площі 7926 га, з них: озимої пшениці та тритикале – на площі 6606 га, озимого ячменю – на площі 1226 га, озимого ріпаку – на площі 94 га.

Господарствами району проведено підготовку грунту на площі 6309 га, звичайну зяблеву оранку - на площі 7021 га та глибоку зяблеву оранку - на площі 2122 га.

Детальніше...
 
Порядок узгодження та термін подачі план-схеми розташування насіннєвих посівів перехреснозапильних культур
Понеділок, 03 лютого 2020, 10:56

Порядок узгодження розташування посівів затверджено наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 07.10.2016 № 365. Порядок встановлює процедуру узгодження розташування насіннєвих посівів суб’єктами насінництва та розсадництва.

При вирощуванні перехреснозапильних сільськогосподарських культур (жито, тритикале, гречка, кукурудза, сорго зернове, соняшник, ріпак, гірчиця, редька олійна, суріпиця, тощо) існує ймовірність випадкового перехресного запилення. З метою отримання якісного насіннєвого матеріалу необхідно дотримуватись норм граничної просторової ізоляції від інших видів, сортів та гібридів цих сільськогосподарських культур, а також узгоджувати питання не висівання споріднених перехреснозапильних рослин з іншими суб’єктами господарювання.

Відповідно до запланованого обсягу виробництва насіння суб’єкт насінництва узгоджує питання не висівання споріднених перехреснозапильних рослин з іншими суб’єктами господарювання, які використовують земельні ділянки, розташовані від насіннєвого посіву на відстані в межах норм просторової ізоляції. За результатами узгодження може укладатися угода про не висівання споріднених перехреснозапильних рослин (що, як свідчить практика, рекомендується), а також про взаємні гарантії вчасного знищення падалиці культур, які є джерелом небажаного запилення на земельних ділянках в межах норм просторової ізоляції протягом вегетаційного періоду відповідного року.

Не пізніше 01 березня року, в якому здійснюватиметься посів, суб’єкт насінництва та розсадництва подає до відповідного територіального органу Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (далі - Держпродспоживслужба) план-схему розташування насіннєвих посівів перехреснозапильних культур. На території Київської області територіальним органом Держпродспоживслужби є Головне управління Держпродспоживслужба в Київській області (08133, м. Вишневе, вул. Балукова, 22).

Суб’єкти насінництва та розсадництва мають право на перевагу при розташуванні насіннєвих посівів сортів рослин (клонів, ліній, гібридів першого покоління) перехреснозапильних культур перед іншими суб’єктами господарювання, що здійснюють товарне сільськогосподарське виробництво.

Під правом на перевагу при розташуванні насіннєвих посівів розуміють, що в разі подання суб’єктом насінництва та розсадництва плану-схеми розташування насіннєвих посівів перехреснозапильних рослин до відповідного територіального органу Держпродспоживслужби, інші суб’єкти господарювання не мають права розміщувати посіви споріднених перехреснозапильних рослин на відстані в межах норм просторової ізоляції.

Суб’єкт насінництва та розсадництва, від якого план-схема надійшла першою, має право на перевагу при розташуванні насіннєвих посівів.

У разі надходження плану-схеми розташування насіннєвих посівів перехреснозапильних рослин, при розміщенні яких будуть порушені норми просторової ізоляції, територіальний орган Держпродспоживслужби протягом семи робочих днів з дати надходження відповідного плану-схеми повідомляє суб’єктів насінництва та розсадництва, що подали відповідні плани-схеми, який саме суб’єкт насінництва та розсадництва має право на перевагу при розташуванні насіннєвих посівів перехреснозапильних рослин.

Підставою для відмови в наданні переваги при розташуванні насіннєвих посівів перехреснозапильних рослин є відсутність суб’єкта насінництва та розсадництва у Державному реєстрі суб’єктів насінництва та розсадництва.

Головний спеціаліст відділу контролю

в сфері насінництва та розсадництва  

ГУ Держпродспоживслужби в Київській області                                                       С.М. Чубко        

 
Фальсифіковані пестициди та наслідки їх використання
Середа, 04 грудня 2019, 16:08

Сучасне землеробство для отримання високих та якісних врожаїв потребує не лише необхідних ґрунтообробних машин, якісного насіння, мінеральних добрив, палива, але і застосування високоякісних та ефективних засобів захисту рослин – пестицидів.   Пестициди – це хімічні речовини, які покликані зберігати рослини, захищаючи їх від шкідливих організмів. Застосування пестицидів допомагає контролювати бур’яни, шкідників та хвороби, захищати та обробляти продовольчі культури на етапі росту, а також забезпечувати високу якість та лежкість (здатність до тривалого зберігання) свіжих фруктів та овочів.

Пестициди вітчизняного, а також іноземного виробництва, що завозяться для використання на територію України повинні мати офіційну державну реєстрацію та відповідати таким вимогам:

-         висока біологічна ефективність щодо цільового призначення;

-         безпечність для здоров'я людини та навколишнього природного середовища за умови дотримання регламентів їх застосування;

-         відповідність державним стандартам, санітарним нормам та іншим нормативним документам.

Згідно чинного законодавства фальсифіковані пестициди - продукція, яка не відповідає встановленим вимогам, що висуваються до пестицидів, у тому числі вимогам щодо маркування та пакування, розміщення інформації про товар на його упаковці тощо, та/або продукція, на упаковці якої зареєстрований знак для товарів та послуг використано з порушенням прав власника.

З кожним роком зростає непоправна шкода, завдана фальсифікованими засобами захисту рослин аграріям, які застосовують контрафактну продукцію. Цієї шкоди також зазнають всі споживачі кінцевої сільськогосподарської продукції, котрі стають заручниками і потенційними жертвами небезпечних пестицидів.

На відміну від зареєстрованих препаратів, які перед тим, як потрапити на ринок, проходять всі етапи реєстраційних випробувань та досліджень, то нелегальні – залишаються поза межами перевірок на відповідність нормативним документам і тому непридатні до використання. Підробки становлять велику загрозу для фермерів, пошкоджуючи посіви та підриваючи їхню репутацію, а також наражаючи людей на небезпеку під час внесення.

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Наступна > Кінець >>

Сторінка 4 з 9